Aragami – for MacOS Download
General Information:
| Name | Aragami |
| Version | v2025 |
| Size | 2.39 GB |
| Category | Games, Horror |
Aragami
Overview:
are Aragami, a vengeful spirit with the power to control the shadows. You’ve been summoned by Yamiko, a girl imprisoned in the city fortress of Kyuryu. Embark on a dark journey full of blood and secrets to discover the truth about aragami. Infiltrate the occupied city of Kyuryu with your supernatural powers and fight Light with Shadow. Uncover a story about twin souls bound together by destiny that surpasses time and memory.
Key Features:
EMBRACE THE SHADOWS:
Create your own shadows to become invisible. Teleport from shadow to shadow while you hunt down your targets. Use a wide array of Shadow Powers to creatively dispatch your enemies. CHOOSE YOUR PLAYSTYLE: Multiple paths to beat each scenario and approach every situation. Play as a merciless emissary of death or an undetectable ghost. Your story, your choices. BECOME ARAGAMI: Fight Kaiho, the army of Light, and rescue Yamiko – the mysterious girl that summoned you and that is the key to your existence.
You May also Like: Haven Moon
Screenshots:


System Requirements:
| Components | Minimum Requirement |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.9 (Mavericks) |
| Processor | Intel Core i5 or equivalent |
| Memory (RAM) | 4 GB RAM |
| Graphics | OpenGL 3 Compatible GPU with 2GB Video RAM |
| Alternative Link! | 🧲 Download Torrent |
The post Aragami – for MacOS Download appeared first on Mac Torrents.
from Mac Torrents https://ift.tt/UYoNGnq
via IFTTT
Comments
Post a Comment